Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Öst giv
alla i zon
#
74
D1042
65
D9862
#
KDkn6
873
D84
kn103
#
982
E96
Kkn932
75
#
E1053
Kkn5
E107
EK4

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N1061078
S1061078
Ö37353
V37353
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Klas Bellander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT S+2 K 660 38.0/0.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT S+1 K 630 34.0/4.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lena Bergkvist - Hans Johansson 3NT S+1 K 630 34.0/4.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT S+1 8 630 34.0/4.0
Mona Berge - Ulla Öberg Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N= 5 620 30.0/8.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jane Brändemar - Mona Andersson 1NT S+4 6 210 28.0/10.0
Sigrid Svenson - John Svensson Lars Andersson - Jill Franssohn 1 S+3 K 130 26.0/12.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 1 S+1 Kn 110 22.0/16.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Britten Synnergren - Barbro Melander 1 S+1 Kn 110 22.0/16.0
Bengt Ungesson - Thomas Davy Palle Hansen - Karin Lindbladh 1 S+2 K 110 22.0/16.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1 S= 4 80 14.0/24.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bengt Rylander - Fredrik Bonde 1 S= 4 80 14.0/24.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 1 S= Kn 80 14.0/24.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Agneta Johansson - Lars Svensson 1 S= 8 80 14.0/24.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 1 S= 8 80 14.0/24.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 Ö= E -90 8.0/30.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 1 S-1 4 -100 4.0/34.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 S-1 3 -100 4.0/34.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bo Månsson - Sonja Christensson 2 S-1 K -100 4.0/34.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT S-2 K -200 0.0/38.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - 17.0/-