Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Väst giv
alla i zon
#
E10
9872
Dkn3
K643
#
Dkn9843
ED10
K102
8
#
5
Kkn3
E985
ED1072
#
K762
654
764
kn95

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N32322
S32322
Ö911101110
V911101110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 3NT V-2 9 200 37.0/1.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Lena Bergkvist - Hans Johansson 3NT Ö-2 7 200 37.0/1.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell 3NT Ö-1 7 100 32.0/6.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT Ö-1 7 100 32.0/6.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT Ö-1 4 100 32.0/6.0
Bengt Ungesson - Thomas Davy Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson 3 V= 9 -140 28.0/10.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3NT Ö= 5 -600 20.0/18.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö= 5 -600 20.0/18.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT V= 9 -600 20.0/18.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britten Synnergren - Barbro Melander 3NT V= 9 -600 20.0/18.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= 4 -600 20.0/18.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT Ö= 2 -600 20.0/18.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö= 5 -600 20.0/18.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Hans Ryning - Sverker Sköld 3NT Ö+1 5 -630 8.0/30.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT Ö+1 6 -630 8.0/30.0
Mona Berge - Ulla Öberg Sigrid Svenson - John Svensson 3NT V+1 9 -630 8.0/30.0
Gun Bellander - Klas Bellander Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 3NT Ö+1 7 -630 8.0/30.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 5 -630 8.0/30.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT V+2 4 -660 1.0/37.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V+2 9 -660 1.0/37.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg     - -/19.0