Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
4
D1094
10652
KD106
#
10
Kkn7
EDkn9874
52
#
KD9876
E82

kn874
#
Ekn532
653
K3
E93

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N75767
S75766
Ö57675
V68676
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Ryning - Sverker Sköld Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö-3 3 150 35.0/3.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Sigrid Svenson - John Svensson 3NT Ö-3 6 150 35.0/3.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT Ö-3 5 150 35.0/3.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 V-3 4 150 35.0/3.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö-2 3 100 27.0/11.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Britten Synnergren - Barbro Melander 3 V-2 4 100 27.0/11.0
Ulla Borgström - Monica Wester Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 V-2 4 100 27.0/11.0
Bengt Ungesson - Thomas Davy Lena Bergkvist - Hans Johansson 3 V-2 4 100 27.0/11.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 V-1 4 50 16.0/22.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 V-1 4 50 16.0/22.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-1 4 50 16.0/22.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V-1 4 50 16.0/22.0
Gun Bellander - Klas Bellander Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 V-1 4 50 16.0/22.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V-1 4 50 16.0/22.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Mona Berge - Ulla Öberg 2 V-1 4 50 16.0/22.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Bengt Rylander - Fredrik Bonde 2 V= 4 -90 7.0/31.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V= 4 -90 7.0/31.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Bo Månsson - Sonja Christensson 3 S-1 10 -100 4.0/34.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 V= 4 -110 2.0/36.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S-4 E -400 0.0/38.0
Jane Brändemar - Mona Andersson     - 17.0/-