Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D10542
E6
97
10963
#
9
874
EK106
Kkn854
#
E863
109532
43
D7
#
Kkn7
KDkn
Dkn852
E2

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N57587
S57588
Ö76745
V76745
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulla Borgström - Monica Wester 2 S+2 K 170 37.0/1.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Britt Lindberg - Åke Lindström 2 S+2 K 170 37.0/1.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 2 S+1 E 140 33.0/5.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Britten Synnergren - Barbro Melander 2 S+1 E 140 33.0/5.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 S= E 110 26.0/12.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S= E 110 26.0/12.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Lena Bergkvist - Hans Johansson 2 S= E 110 26.0/12.0
Gun Bellander - Klas Bellander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S= E 110 26.0/12.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S= E 110 26.0/12.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bo Månsson - Sonja Christensson 2 S-1 9 -50 16.0/22.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S-1 E -50 16.0/22.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 S-1 4 -50 16.0/22.0
Sigrid Svenson - John Svensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 S-1 E -50 16.0/22.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 2NT S-1 5 -50 16.0/22.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Bengt Ungesson - Thomas Davy 2 S-2 9 -100 9.0/29.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 S-2 9 -100 9.0/29.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT S-3 5 -150 5.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT S-3 5 -150 5.0/33.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 N-4 D -200 1.0/37.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT S-4 5 -200 1.0/37.0
Mona Berge - Ulla Öberg     - 16.4/-