Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
8432
97
kn876
kn74
#
5
KD3
KD952
D852
#
Ekn96
E1042
E104
109
#
KD107
kn865
3
EK63

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N42363
S42363
Ö91110710
V8119710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Håkan Linse - Arne Bojesson Hans Ryning - Sverker Sköld 4 Ö-3 E 300 38.0/0.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Anitha Lindgren - Yvonne Tolf 2 Ö-1 E 100 32.0/6.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 Ö-1 D 100 32.0/6.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britten Synnergren - Barbro Melander 3NT Ö-1 K 100 32.0/6.0
Gun Bellander - Klas Bellander Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 4 Ö-1 K 100 32.0/6.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT Ö-1 K 100 32.0/6.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Lena Bergkvist - Hans Johansson 1 Ö= 3 -80 26.0/12.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V= Kn -110 22.0/16.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 7 -110 22.0/16.0
Bengt Ungesson - Thomas Davy Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson 3 V= 9 -110 22.0/16.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 2NT Ö= K -120 18.0/20.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell 3 V+1 4 -130 15.0/23.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V= 8 -130 15.0/23.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Bengt Rylander - Fredrik Bonde 3 V+2 Kn -150 12.0/26.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1NT Ö+4 K -210 10.0/28.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT Ö= E -600 7.0/31.0
Mona Berge - Ulla Öberg Sigrid Svenson - John Svensson 3NT V= 7 -600 7.0/31.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= 3 -620 3.0/35.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö= E -620 3.0/35.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V+1 Kn -630 0.0/38.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg     - -/19.0