Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
E93
108
D83
D9872
#
105
D943
EK754
E4
#
Dkn8642
7652
2
kn3
#
K7
EKkn
kn1096
K1065

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N98659
S98659
Ö45783
V45783
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Östberg - Jan Walhagen Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT S+1 K 630 38.0/0.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 V-5 10 250 36.0/2.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell 2NT S+2 3 180 27.0/11.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning 2NT S+2 E 180 27.0/11.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 1NT S+3 E 180 27.0/11.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Håkan Linse - Arne Bojesson 1NT S+3 E 180 27.0/11.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT S+2 E 180 27.0/11.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT S+2 E 180 27.0/11.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1NT S+3 4 180 27.0/11.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson 2NT S+2 E 180 27.0/11.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bengt Ungesson - Thomas Davy 2NT N+1 4 150 18.0/20.0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 N+1 2 130 16.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Borgström - Monica Wester 2 V-2 7 100 13.0/25.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 3 Ö-2 E 100 13.0/25.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Britten Synnergren - Barbro Melander 3 Ö-1 E 50 9.0/29.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Sigrid Svenson - John Svensson 3 Ö-1 Kn 50 9.0/29.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Bo Månsson - Sonja Christensson 2 Ö= E -110 5.0/33.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö= 6 -110 5.0/33.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lena Bergkvist - Hans Johansson 3 Ö= E -140 1.0/37.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3 Ö= 5 -140 1.0/37.0
Gun Bellander - Klas Bellander     - -/26.9