Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
E6532
10432
Ekn
108
#
D109
KD7
964
D743
#
K874
9
K87532
E5
#
kn
Ekn865
D10
Kkn962

Optimalt kontrakt: 4D Ö-2 300
 NT
N751054
S74954
Ö67388
V67378
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D Ö-2 Kn 300 38.0/0.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S= 4 140 33.0/5.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Sigrid Svenson - John Svensson 2 S+1 4 140 33.0/5.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Palle Hansen - Karin Lindbladh 3 S= 3 140 33.0/5.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3 S= 6 140 33.0/5.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S-1 6 -50 19.0/19.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Håkan Linse - Arne Bojesson 4 S-1 4 -50 19.0/19.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S-1 4 -50 19.0/19.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 S-1 9 -50 19.0/19.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Britten Synnergren - Barbro Melander 3 S-1 4 -50 19.0/19.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 S-1 6 -50 19.0/19.0
Gun Bellander - Klas Bellander Bengt Ungesson - Thomas Davy 4 S-1 9 -50 19.0/19.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Christer Östberg - Jan Walhagen 3 S-1 10 -50 19.0/19.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Jane Brändemar - Mona Andersson 2 S-1 7 -50 19.0/19.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 S-1 9 -50 19.0/19.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Bo Månsson - Sonja Christensson 4 S-2 9 -100 5.0/33.0
Bengt Rylander - Fredrik Bonde Hans Ryning - Sverker Sköld 4 S-2 9 -100 5.0/33.0
Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 S-2 9 -100 5.0/33.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 4 S-2 9 -100 5.0/33.0
Ulla Borgström - Monica Wester Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S-3 10 -150 0.0/38.0
Lars Andersson - Jill Franssohn     - 18.7/-