Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2019.12.18

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Kkn43
Ekn965
543
9
#
D10
K82
ED72
D765
#
9872
3
kn1098
EK42
#
E65
D1074
K6
kn1083

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N44976
S44976
Ö89455
V89455
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell 3 N+2 E 200 38.0/0.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 N+1 Kn 170 35.0/3.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N+1 E 170 35.0/3.0
Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 N= E 140 30.0/8.0
Mona Berge - Ulla Öberg Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 N= Kn 140 30.0/8.0
Sigrid Svenson - John Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3 N= Kn 140 30.0/8.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V-2 E 100 24.0/14.0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Bengt Rylander - Fredrik Bonde 4 V-2 9 100 24.0/14.0
Hans Ryning - Sverker Sköld Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V-2 9 100 24.0/14.0
Anitha Lindgren - Yvonne Tolf Bo Månsson - Sonja Christensson 5 V-1 E 50 19.0/19.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Gun Bellander - Klas Bellander 4 V-1 E 50 19.0/19.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V= 9 -90 15.0/23.0
Lisbeth Bengtsson - Ing-Britt Bengtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 2 V= 9 -90 15.0/23.0
Lena Bergkvist - Hans Johansson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-1 E -100 12.0/26.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Bengt Ungesson - Thomas Davy 3 V= 9 -110 9.0/29.0
Jane Brändemar - Mona Andersson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 2 Ö+1 5 -110 9.0/29.0
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V+1 6 -120 6.0/32.0
Palle Hansen - Karin Lindbladh Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 2 V+2 6 -130 4.0/34.0
Britten Synnergren - Barbro Melander Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT V+2 4 -150 2.0/36.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 4D N-1 E -200 0.0/38.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren     - -/21.7