Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 19, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
13NT Ö+1 430 4.0 11% 4 11.0%E10E1065EKKn7Kn63 Kn5K72852EKD82
23 N+1 -170 3.0 8% 7 9.5%98723Kn1098EK42 D10K82ED72D765
Rond 2, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning
33 V= 110 16.0 42% 23 20.3%EKn96E1042E104109 5KD3KD952D852
43NT V+2 660 37.0 97% 60 39.5%5KKn3E985ED1072 DKn9843ED10K1028
Rond 3, som ÖV mot par 15, Ulla Hellqvist - Gun-Britt Sandell
52 Ö+2 170 12.0 32% 72 38.0%Kn6KDKn104387ED9 ED85422ED6572
62NT S-3 150 33.0 87% 105 46.2%E86310953243D7 9874EK106KKn854
Rond 4, som NS mot par 6, Håkan Linse - Arne Bojesson
71NT S+2 150 29.0 76% 134 50.4%10627651098E1043 EKnEKnEKn42DKn985
84 N= 420 33.0 87% 167 55.0%KDKn832K42D64D E10Kn107K83E9653
Rond 5, som NS mot par 18, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
93 Ö= -140 4.0 11% 171 50.1%E10965D98K93109 D74372876EDKn4
101 S+1 110 22.0 58% 193 50.9%74D104265D9862 E1053KKn5E107EK4
Rond 6, som ÖV mot par 12, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
113 S-1 50 19.0 50% 212 50.8%K8749K87532E5 D109KD7964D743
123NT V= 400 20.0 53% 232 51.0%1097732EKDKn97D EKn62K985106E62
Rond 7, som ÖV mot par 16, Anitha Lindgren - Yvonne Tolf
131NT Ö= 90 10.0 26% 242 49.1%Kn5KD93K87EK82 98731084EKn32D5
143 N+2 -150 28.0 74% 270 50.9%9763987565953 DKnE1029743ED82
Rond 8, som NS mot par 4, Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg
153 V-1 50 16.0 42% 286 50.3%4D109410652KD106 EKn532653K3E93
163 Ö= -110 38.0 100% 324 53.4%EDKn754982Kn972 KKn108292643D103
Rond 9, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
173NT N-1 50 29.0 76% 353 54.7%DKn1082DKn9763K7 964Kn732E86542
184 Ö+1 450 33.0 87% 386 56.5%E843K1054K54K2 KKn1072EKn76Kn6D5
Rond 10, som ÖV mot par 20, Hans Ryning - Sverker Sköld
196NT V-2 -200 4.0 11% 390 54.1%ED102Kn82DEDKn93 Kn4EK97E984K64
201NT V-1 -100 6.0 16% 396 52.2%DKn8644K432985 K1052DKn103EKn5Kn4
Rond 11, som NS mot par 17, Ulla Borgström - Monica Wester
212 V-2 100 13.0 34% 409 51.3%E93108D83D9872 K7EKKnKn1096K1065
224 Ö+1 -650 27.0 71% 436 52.2%87D107K9842K43 5Kn652D653D875
Rond 12, som ÖV mot par 10, Bengt Rylander - Fredrik Bonde
232 N+5 -260 28.0 74% 464 53.2%E9Kn5EKKn432653 KD107326765Kn97
244 S-1 50 27.0 71% 491 53.9%1054DKn642Kn9632 EDKn9723D4ED85