Kommande tävlingar
17/04 INSTÄLLD ... Laholms BK - Guld
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rolf Bergström - Christer Löfgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Håkan Linse - Arne Bojesson
13NT Ö+2 460 12.0 32% 12 32.0%E10E1065EKKn7Kn63 Kn5K72852EKD82
24 V-2 -100 14.0 37% 26 34.5%98723Kn1098EK42 D10K82ED72D765
Rond 2, som NS mot par 7, Britten Synnergren - Barbro Melander
33NT Ö-1 100 32.0 84% 58 51.0%843297Kn876Kn74 KD107Kn8653EK63
43NT V= -600 20.0 53% 78 51.5%E109872DKn3K643 K762654764Kn95
Rond 3, som NS mot par 8, Bo Månsson - Sonja Christensson
54 V= -420 12.0 32% 90 47.6%K109E65K92KKn63 73987Kn104310854
62 S-1 -50 16.0 42% 106 46.7%D10542E69710963 KKn7KDKnDKn852E2
Rond 4, som NS mot par 9, Agneta Johansson - Lars Svensson
71 S+2 110 22.0 58% 128 48.3%10627651098E1043 EKnEKnEKn42DKn985
83 N-1 -50 11.0 29% 139 45.9%KDKn832K42D64D E10Kn107K83E9653
Rond 5, som NS mot par 10, Bengt Rylander - Fredrik Bonde
94 Ö-1 100 18.0 47% 157 46.0%E10965D98K93109 D74372876EDKn4
101 S= 80 14.0 37% 171 45.1%74D104265D9862 E1053KKn5E107EK4
Rond 6, som NS mot par 11, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
113 S-1 -50 19.0 50% 190 45.5%E653210432EKn108 KnEKn865D10KKn962
123NT V+1 -430 8.0 21% 198 43.5%543EDKn43K10873 KD81064852Kn954
Rond 7, som NS mot par 12, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
131NT Ö= -90 28.0 74% 226 45.8%K62Kn76564Kn1074 ED104E2D1095963
144 S-1 -50 1.0 3% 227 42.8%E10K3EKKn10821076 K8542DKn64DKKn4
Rond 8, som ÖV mot par 1, Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson
153NT Ö-2 -100 11.0 29% 238 41.9%KD9876E82Kn874 10KKn7EDKn987452
164 Ö= 620 11.0 29% 249 41.1%4K1086D10EK8654 97653ED3EKKn75
Rond 9, som NS mot par 2, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
173NT N-1 -50 9.0 24% 258 40.1%E753EK52986D3 K1084ED1054KKn109
184 Ö+1 -450 5.0 13% 263 38.6%D52D1092EKn10963 96D983E873874
Rond 10, som ÖV mot par 3, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
193NT Ö+3 690 30.0 79% 293 40.7%ED102Kn82DEDKn93 Kn4EK97E984K64
201 S= -80 8.0 21% 301 39.7%DKn8644K432985 K1052DKn103EKn5Kn4
Rond 11, som NS mot par 4, Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg
211NT S+3 180 27.0 71% 328 41.2%E93108D83D9872 K7EKKnKn1096K1065
226 Ö= -1430 1.0 3% 329 39.5%87D107K9842K43 5Kn652D653D875
Rond 12, som ÖV mot par 5, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
233 V= 140 37.0 97% 366 42.0%E9Kn5EKKn432653 KD107326765Kn97
244 V-4 -200 0.0 0% 366 40.2%1054DKn642Kn9632 EDKn9723D4ED85