Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling med hcp max 54 par TL Rolf 2019-12-18

Partävling, 21 bord, 41 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stig Unoson - Anne-Cathrine Svenning

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 1, Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson
13NT Ö+1 -430 34.0 89% 34 89.0%K8728D10963954 D9643DKn9434107
23 N= 140 30.0 79% 64 84.0%KKn43EKn9655439 E65D1074K6Kn1083
Rond 2, som NS mot par 2, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
33 V= -110 22.0 58% 86 75.3%843297Kn876Kn74 KD107Kn8653EK63
43NT V+2 -660 1.0 3% 87 57.2%E109872DKn3K643 K762654764Kn95
Rond 3, som NS mot par 3, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
53NT Ö= -400 16.0 42% 103 54.2%K109E65K92KKn63 73987Kn104310854
62NT S-4 -200 1.0 3% 104 45.7%D10542E69710963 KKn7KDKnDKn852E2
Rond 4, som NS mot par 4, Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg
73NT V-4 400 36.0 95% 140 52.7%10627651098E1043 EKnEKnEKn42DKn985
84 N= 420 33.0 87% 173 57.0%KDKn832K42D64D E10Kn107K83E9653
Rond 5, som NS mot par 5, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
94 Ö-1 100 18.0 47% 191 55.9%E10965D98K93109 D74372876EDKn4
101 S= 80 14.0 37% 205 54.0%74D104265D9862 E1053KKn5E107EK4
Rond 6, som NS mot par 6, Håkan Linse - Arne Bojesson
114 S-1 -50 19.0 50% 224 53.6%E653210432EKn108 KnEKn865D10KKn962
125 Ö-1 50 30.0 79% 254 55.8%543EDKn43K10873 KD81064852Kn954
Rond 7, som ÖV mot par 7, Britten Synnergren - Barbro Melander
132 N-4 400 37.0 97% 291 58.9%Kn5KD93K87EK82 98731084EKn32D5
142 S+1 -140 30.0 79% 321 60.4%9763987565953 DKnE1029743ED82
Rond 8, som NS mot par 8, Bo Månsson - Sonja Christensson
153 S-1 -100 4.0 11% 325 57.1%4D109410652KD106 EKn532653K3E93
163NT Ö= -600 30.0 79% 355 58.4%EDKn754982Kn972 KKn108292643D103
Rond 9, som ÖV mot par 9, Agneta Johansson - Lars Svensson
173 S+1 -130 23.0 61% 378 58.6%DKn1082DKn9763K7 964Kn732E86542
184 V+1 450 33.0 87% 411 60.2%E843K1054K54K2 KKn1072EKn76Kn6D5
Rond 10, som NS mot par 10, Bengt Rylander - Fredrik Bonde
193NT V+3 -690 8.0 21% 419 58.1%986354Kn762852 K75D1063K1053107
202 Ö+1 -140 13.0 34% 432 56.9%93K521086KD732 E7E9876D97E106
Rond 11, som ÖV mot par 11, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
212NT S+2 -180 11.0 29% 443 55.6%DKn864276522Kn3 105D943EK754E4
224 Ö+2 680 28.0 74% 471 56.4%ED942EK93E1062 KKn106384Kn107EKn9
Rond 12, som ÖV mot par 12, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
234 N+2 -680 9.0 24% 480 55.0%E9Kn5EKKn432653 KD107326765Kn97
243 V= 140 36.0 95% 516 56.7%1054DKn642Kn9632 EDKn9723D4ED85