Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Klas Bellander - Jan Clementsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Agneta Johansson - Jane Brändemar
14 Ö= 420 34 100% 34 100.0%K876E1065453K10 10K73EKn84DKn543
21 V+1 110 17 50% 51 75.0%Kn984D975E3D98 D1062K42854EK5
Rond 2, som ÖV mot par 18, Agneta Vinell - Wiola Rasmussen
33NT S-1 50 23 68% 74 72.7%DKn7643D696EKn10 921053KD1087363
44 V+1 650 18 53% 92 67.8%107632KKn4EK966 EKDD9765385KD
Rond 3, som ÖV mot par 9, Rutger Persson - Claes Nilsson
53NT N= -600 18 53% 110 64.8%DKn6295E1073293 E9841084298742
62D Ö-3 -800 0 0% 110 54.0%KDKn1063981051093 5D105Kn986D8542
Rond 4, som ÖV mot par 15, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
74 V+1 150 15 44% 125 52.6%D872Kn62EK8754 E875ED109DKn1092
83NT Ö= 400 30 88% 155 57.0%EK3D954K632103 85Kn763ED7EKn42
Rond 5, som ÖV mot par 13, Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist
93 V-1 -100 9 26% 164 53.6%Kn10964EDKn98DKn6 D7K87ED754242
101D N-1 200 22 65% 186 54.7%Kn8742E754E532 5K103KD104E10875
Rond 6, som NS mot par 4, Ann Bellander - Britten Synnergren
112 V= -90 8 24% 194 51.9%7532D95EKn108Kn4 KKn4EK63D53983
125 Ö= -400 10 29% 204 50.0%K9654Kn96K6D43 D8D543274Kn852
Rond 7, som ÖV mot par 6, Stefan Rosenberg - Lars Persson
132NT V+1 150 31 91% 235 53.2%Kn97EK974D9763 E65D83K106KD97
143NT N+1 -430 1 3% 236 49.6%Kn842K75742K32 K53Kn3210963E54
Rond 8, som NS mot par 12, Jan Eriksson - Björn Edvardsson
154 V+2 -480 9 26% 245 48.0%K797KKn10864EKn4 96542852932109
162D Ö= -670 0 0% 245 45.0%875E98E42KD75 Kn1064K763E9632
Rond 9, som ÖV mot par 17, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
172NT V+1 150 29 85% 274 47.4%EK82972EKn10985 96EKD10643Kn1084
183 S= -140 21 62% 295 48.2%K1097106Kn52EKn75 643D832K84K64
Rond 10, som NS mot par 14, Björn Klefbohm - Stig Unoson
194 V+2 -680 14 41% 309 47.8%763E74321042104 1051085D653DKn83
204 V= -620 16 47% 325 47.8%E7Kn108K9832K72 109743D105E9863
Rond 11, som NS mot par 1, Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren
213NT S+1 630 21 62% 346 48.4%9762Kn9K52E843 ED3KD62E8KKn62
223NT N+1 430 28 82% 374 50.0%K75K106DKn2ED107 Kn102D854EK8K64
Rond 12, som NS mot par 16, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
232 V+1 -140 19 56% 393 50.2%82ED6K1086Kn632 KD3Kn875D94284
244 V= -130 20 59% 413 50.6%K9852E74KnD876 Kn763D8662KKn94