Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn10642
102
8
98765
#
85
kn763
ED7
Ekn42
#
EK3
D954
K632
103
#
D97
EK8
kn10954
KD

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N65374
S65374
Ö67958
V67958
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Servin - Ulla Öberg Christian Frisk - Mona Andersson 4D Ö-2 K 300 34/0
Agneta Johansson - Jane Brändemar Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT Ö-3 9 150 32/2
Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V-1 8 50 24/10
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Ann Bellander - Britten Synnergren 4 V-1 8 50 24/10
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö-1 D 50 24/10
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 V-1 8 50 24/10
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Gösta Wiik - Jan Strandberg 3 V-1 8 50 24/10
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 V-1 8 50 24/10
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 4 V-1 8 50 24/10
Björn Klefbohm - Stig Unoson Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 S-1 6 -50 16/18
Ulla Borgström - Monica Wester Barbro Melander - Anders Nordberg 3 V= 8 -140 13/21
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Gunlis Åberg - Mona Berge 3 Ö= K -140 13/21
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT S-3 2 -150 10/24
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V+1 8 -170 8/26
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mats Holm - Svante Berglund 3D N-2 E -300 6/28
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT Ö= 7 -400 4/30
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Agneta Vinell - Wiola Rasmussen 4 Ö= K -420 2/32
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4D V= 8 -590 0/34