Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Väst giv
alla i zon
#
kn4
108
32
E975432
#
EKD
D97653
85
KD
#
107632
Kkn4
EK96
6
#
985
E2
Dkn1074
kn108

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N75222
S75222
Ö6811118
V6811118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Mats Holm - Svante Berglund 6 V-1 E 100 34/0
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö= Kn -620 30/4
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö= D -620 30/4
Gunlis Åberg - Mona Berge Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 V= E -620 30/4
Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 V+1 E -650 16/18
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ann Bellander - Britten Synnergren 4 V+1 3 -650 16/18
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Klefbohm - Stig Unoson 5 V= E -650 16/18
Agneta Johansson - Jane Brändemar Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 V+1 E -650 16/18
Björn Nilsén - Irene Nilsén Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 Ö+1 Kn -650 16/18
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Barbro Melander - Anders Nordberg 4 V+1 E -650 16/18
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 E -650 16/18
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 V+1 E -650 16/18
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Klas Bellander - Jan Clementsson 4 V+1 E -650 16/18
Bibi Jönsson - Willy Landgren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V+1 3 -650 16/18
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 V+1 E -650 16/18
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö+2 D -680 2/32
Marianne Servin - Ulla Öberg Gösta Wiik - Jan Strandberg 4 V+2 3 -680 2/32
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 V+2 2 -680 2/32