Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
875
E98
E42
KD75
#
ED9
Dkn62
kn985
kn10
#
K32
K107543
D10
84
#
kn1064

K763
E9632

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N98588
S98588
Ö45845
V45845
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gösta Wiik - Jan Strandberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 N+1 K 130 32/2
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N+1 7 130 32/2
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N= D 130 32/2
Barbro Melander - Anders Nordberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 3 N= 2 110 25/9
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist 2 N+1 7 110 25/9
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Vinell - Wiola Rasmussen 3 S= 2 110 25/9
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ann Bellander - Britten Synnergren 2 S= D 110 25/9
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3 Ö-1 10 100 16/18
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mats Holm - Svante Berglund 3 Ö-1 Kn 100 16/18
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3 Ö-1 E 100 16/18
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 Ö-1 E 100 16/18
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Christian Frisk - Mona Andersson 3 Ö-1 2 100 16/18
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Rutger Persson - Claes Nilsson 5 N-1 4 -50 9/25
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 7 -50 9/25
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ulla Borgström - Monica Wester 5 N-2 5 -100 5/29
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 5 N-2 3 -100 5/29
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Stefan Rosenberg - Lars Persson 3 Ö+1 4 -170 2/32
Klas Bellander - Jan Clementsson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2D Ö= E -670 0/34