Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
E53
E3
KD9762
103
#
D1062
K42
854
EK5
#
kn984
D975
E3
D98
#
K7
kn1086
kn10
kn7642

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N78657
S78657
Ö64785
V64785
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 V-3 E 150 34/0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N+1 4 110 31/3
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 N= Kn 110 31/3
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT Ö-2 Kn 100 28/6
Rutger Persson - Claes Nilsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3 V-1 E 50 23/11
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Barbro Melander - Anders Nordberg 3 V-1 10 50 23/11
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Ann Bellander - Britten Synnergren 3 V-1 K 50 23/11
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gösta Wiik - Jan Strandberg 3 V-1 E 50 23/11
Agneta Johansson - Jane Brändemar Klas Bellander - Jan Clementsson 1 V+1 K -110 17/17
Marianne Servin - Ulla Öberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 V= K -110 17/17
Stefan Rosenberg - Lars Persson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 V+1 K -140 7/27
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Ulla Borgström - Monica Wester 3 V= K -140 7/27
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3 V= K -140 7/27
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 V+1 E -140 7/27
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 Ö+1 Kn -140 7/27
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 V+1 E -140 7/27
Mats Holm - Svante Berglund Gunlis Åberg - Mona Berge 2 V+1 K -140 7/27
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Christian Frisk - Mona Andersson 2 V+1 10 -140 7/27