Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
kn8
5
ED973
D9832
#
643
D832
K84
K64
#
K1097
106
kn52
Ekn75
#
ED52
EKkn974
106
10

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N810999
S89989
Ö43344
V43344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 7 630 34/0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 S= 4 620 32/2
Stefan Rosenberg - Lars Persson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3NT N= 10 600 29/5
Christian Frisk - Mona Andersson Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N= 7 600 29/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 S+2 6 170 24/10
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3 S+1 3 170 24/10
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mats Holm - Svante Berglund 2 S+2 4 170 24/10
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 2 Ö-3 10 150 20/14
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Rutger Persson - Claes Nilsson 1 S+2 4 140 13/21
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Barbro Melander - Anders Nordberg 2 S+1 4 140 13/21
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Klas Bellander - Jan Clementsson 3 S= 3 140 13/21
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 3 S= 4 140 13/21
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 S= 4 140 13/21
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gösta Wiik - Jan Strandberg 2 S+1 3 140 13/21
Ann Bellander - Britten Synnergren Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 S= 6 110 5/29
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 S= 4 110 5/29
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 S-1 6 -100 2/32
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S-2 4 -200 0/34