Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
872
kn762
KD73
E7
#
5
D105
kn986
D8542
#
KDkn1063
98
105
1093
#
E94
EK43
E42
Kkn6

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N91011810
S91011810
Ö43253
V43253
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Klas Bellander - Jan Clementsson 2D Ö-3 Kn 800 34/0
Christian Frisk - Mona Andersson Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 S+1 5 450 31/3
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 N+1 K 450 31/3
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT S+1 5 430 28/6
Barbro Melander - Anders Nordberg Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 4 S= 5 420 20/14
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 S= 5 420 20/14
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N= K 420 20/14
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S= 5 420 20/14
Mats Holm - Svante Berglund Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 4 N= K 420 20/14
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N= K 420 20/14
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 N= 10 420 20/14
Ann Bellander - Britten Synnergren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT S= 5 400 10/24
Stefan Rosenberg - Lars Persson Agneta Vinell - Wiola Rasmussen 3NT S= 5 400 10/24
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Ulla Borgström - Monica Wester 3 Ö-4 E 400 10/24
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö-2 E 200 6/28
Gösta Wiik - Jan Strandberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2NT S+1 5 150 4/30
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 N+1 K 130 2/32
Björn Klefbohm - Stig Unoson Agneta Johansson - Jane Brändemar 3NT S-1 5 -50 0/34