Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Öst giv
alla i zon
#
KD1063
D9
962
964
#
5
K103
KD104
E10875
#
kn8742
E754
E5
32
#
E9
kn862
kn873
KDkn

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N44355
S44355
Ö981087
V981087
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 V-1 D 100 31/3
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V-1 K 100 31/3
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT Ö-1 2 100 31/3
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2NT V-1 K 100 31/3
Ann Bellander - Britten Synnergren Ulla Borgström - Monica Wester 2 V= K -90 26/8
Christian Frisk - Mona Andersson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 1NT S-1 5 -100 24/10
Gösta Wiik - Jan Strandberg Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 1NT V+1 3 -120 22/12
Björn Nilsén - Irene Nilsén Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 Ö+1 E -140 20/14
Gunlis Åberg - Mona Berge Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+2 E -170 18/16
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Klas Bellander - Jan Clementsson 1D N-1 2 -200 12/22
Björn Klefbohm - Stig Unoson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 1NT S-2 5 -200 12/22
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Mats Holm - Svante Berglund 2 S-2 5 -200 12/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2NT S-2 4 -200 12/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 2NT S-2 K -200 12/22
Barbro Melander - Anders Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT S-3 7 -300 4/30
Agneta Johansson - Jane Brändemar Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 N-3 2 -300 4/30
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 N-3 3 -300 4/30
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3NT Ö+1 2 -630 0/34