Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
9762
kn9
K52
E843
#
Kkn54
10543
D104
75
#
108
E87
kn9763
D109
#
ED3
KD62
E8
Kkn62

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N117101010
S118101010
Ö25333
V25333
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT S+2 4 660 31/3
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ann Bellander - Britten Synnergren 3NT S+2 10 660 31/3
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT S+2 4 660 31/3
Mats Holm - Svante Berglund Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT S+2 4 660 31/3
Klas Bellander - Jan Clementsson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3NT S+1 4 630 21/13
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+1 4 630 21/13
Björn Klefbohm - Stig Unoson Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT S+1 5 630 21/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT N+1 6 630 21/13
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Christian Frisk - Mona Andersson 3NT N+1 7 630 21/13
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3NT N+1 6 630 21/13
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT N= 7 600 12/22
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT N= 3 600 12/22
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT S= 4 600 12/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gösta Wiik - Jan Strandberg 2NT S+3 4 210 8/26
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 2NT S+1 4 150 6/28
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 1 S+3 5 130 4/30
Agneta Johansson - Jane Brändemar Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N-1 3 -100 1/33
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT S-1 4 -100 1/33