Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
kn93
Dkn82
D7
E862
?
10
K73
Ekn84
Dkn543
?
K876
E10654
53
K10
?
ED542
9
K10962
97

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N57486
S57486
Ö76956
V86957
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 4 Ö-3 2 150 34/0
Rutger Persson - Claes Nilsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 S+1 3 140 30/4
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 S= 3 140 30/4
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 S= K 140 30/4
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 1 S+1 D 110 26/8
Mats Holm - Svante Berglund Gunlis Åberg - Mona Berge 3D V-1 3 100 24/10
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gösta Wiik - Jan Strandberg 1NT S= 3 90 22/12
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3NT V-1 7 50 18/16
Björn Klefbohm - Stig Unoson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö-1 E 50 18/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 Ö-1 9 50 18/16
Stefan Rosenberg - Lars Persson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Pass   13/21
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Ulla Borgström - Monica Wester Pass   13/21
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Barbro Melander - Anders Nordberg 3 S-1 D -50 8/26
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Ann Bellander - Britten Synnergren 3 S-1 D -50 8/26
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Christian Frisk - Mona Andersson 3 S-1 D -50 8/26
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S-3 E -150 4/30
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö+1 E -170 2/32
Agneta Johansson - Jane Brändemar Klas Bellander - Jan Clementsson 4 Ö= 5 -420 0/34