Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
K9654
kn96
K6
D43
#
Ekn3
7
Ekn92
EK976
#
1072
EK108
D10853
10
#
D8
D5432
74
kn852

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N41543
S41543
Ö9118910
V9118910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gösta Wiik - Jan Strandberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 Ö-1 D 50 31/3
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 5 Ö-1 D 50 31/3
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT V-1 4 50 31/3
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 3 V-1 6 50 31/3
Barbro Melander - Anders Nordberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1 V+1 6 -90 26/8
Ulla Borgström - Monica Wester Agneta Johansson - Jane Brändemar 3 Ö+1 D -130 24/10
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Björn Nilsén - Irene Nilsén 3 Ö+2 8 -150 20/14
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö+2 D -150 20/14
Marianne Servin - Ulla Öberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 Ö+3 4 -150 20/14
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+4 2 -170 15/19
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3 Ö+3 3 -170 15/19
Klas Bellander - Jan Clementsson Ann Bellander - Britten Synnergren 5 Ö= 2 -400 10/24
Mats Holm - Svante Berglund Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 5 Ö= D -400 10/24
Bibi Jönsson - Willy Landgren Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 5 Ö= D -400 10/24
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 5 Ö+1 3 -420 6/28
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT Ö+1 2 -430 3/31
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 5 -430 3/31
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT Ö+2 3 -460 0/34