Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
105
Ekn63
KD85
Ekn5
#
E984
10842
9
8742
#
Dkn62
95
E10732
93
#
K73
KD7
kn64
KD106

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N98968
S98968
Ö45465
V45465
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3NT N+3 3 690 34/0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Agneta Johansson - Jane Brändemar 3NT N+2 3 660 30/4
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT N+2 3 660 30/4
Gösta Wiik - Jan Strandberg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT N+2 3 660 30/4
Mats Holm - Svante Berglund Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3NT N+1 2 630 26/8
Barbro Melander - Anders Nordberg Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3NT N= 3 600 16/18
Stefan Rosenberg - Lars Persson Agneta Vinell - Wiola Rasmussen 3NT N= 7 600 16/18
Rutger Persson - Claes Nilsson Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT N= 6 600 16/18
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3NT S= 4 600 16/18
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N= 3 600 16/18
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N= 2 600 16/18
Christian Frisk - Mona Andersson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT N= 2 600 16/18
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT N= 2 600 16/18
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT N= 3 600 16/18
Ann Bellander - Britten Synnergren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N-1 D -100 5/29
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT S-1 8 -100 5/29
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 5NT N-2 3 -200 2/32
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 6 S-6 9 -600 0/34