Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Syd giv
alla i zon
#
82
ED6
K1086
kn632
#
Ekn10964
K10
kn7
KD5
#
75
9432
E53
E1097
#
KD3
kn875
D942
84

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N49735
S49735
Ö84696
V84696
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Ann Bellander - Britten Synnergren 1NT Ö-2 4 200 34/0
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Ulla Borgström - Monica Wester 4 V-1 8 100 32/2
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 V= 6 -110 30/4
Klas Bellander - Jan Clementsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 V+1 8 -140 19/15
Stefan Rosenberg - Lars Persson Barbro Melander - Anders Nordberg 2 V+1 6 -140 19/15
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 V+1 3 -140 19/15
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist 2 V+1 8 -140 19/15
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 2 V+1 2 -140 19/15
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+1 2 -140 19/15
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Christian Frisk - Mona Andersson 2 V+1 6 -140 19/15
Mats Holm - Svante Berglund Marianne Servin - Ulla Öberg 2 V+1 8 -140 19/15
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 V+1 6 -140 19/15
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 2 V+1 2 -140 19/15
Björn Klefbohm - Stig Unoson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 V+2 2 -170 4/30
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Gösta Wiik - Jan Strandberg 2 V+2 E -170 4/30
Gunlis Åberg - Mona Berge Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 V+1 6 -170 4/30
Bibi Jönsson - Willy Landgren Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 V+2 6 -170 4/30
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 V+2 3 -170 4/30