Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
K9852
E74
kn
D876
#
D10
kn5
ED10984
E52
#
E4
K10932
K753
103
#
kn763
D86
62
Kkn94

Optimalt kontrakt: 5 V= -400
 NT
N72383
S72383
Ö511959
V511959
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 4 N= K 420 34/0
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 4 V-1 5 50 30/4
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Christian Frisk - Mona Andersson 5 V-1 E 50 30/4
Gunlis Åberg - Mona Berge Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 5 V-1 E 50 30/4
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N-1 3 -50 26/8
Klas Bellander - Jan Clementsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 4 V= Kn -130 20/14
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Johansson - Jane Brändemar 3 V+1 7 -130 20/14
Björn Klefbohm - Stig Unoson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 4 V= Kn -130 20/14
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Ulla Borgström - Monica Wester 4 V= Kn -130 20/14
Mats Holm - Svante Berglund Marianne Servin - Ulla Öberg 4 V= 8 -130 20/14
Stefan Rosenberg - Lars Persson Barbro Melander - Anders Nordberg 3 V+2 E -150 10/24
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist 3 V+2 8 -150 10/24
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Gösta Wiik - Jan Strandberg 4 V+1 E -150 10/24
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2 V+3 7 -150 10/24
Bibi Jönsson - Willy Landgren Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 V+1 5 -150 10/24
Rutger Persson - Claes Nilsson Ann Bellander - Britten Synnergren 3 V+3 Kn -170 2/32
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+2 2 -170 2/32
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V+2 K -170 2/32