Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
E105
kn874
kn2
K984
#
92
1053
KD10873
63
#
Dkn7643
D6
96
Ekn10
#
K8
EK92
E54
D752

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N1071078
S1071068
Ö36364
V36364
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+1 6 450 33/1
Gunlis Åberg - Mona Berge Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 N+1 E 450 33/1
Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S+1 K 430 30/4
Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 S= 9 420 26/8
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 S= K 420 26/8
Bibi Jönsson - Willy Landgren Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 S= 2 420 26/8
Agneta Johansson - Jane Brändemar Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 S+2 9 170 22/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ann Bellander - Britten Synnergren 3 S= K 140 19/15
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 N= D 140 19/15
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT S-1 8 -50 11/23
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT S-1 K -50 11/23
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Mats Holm - Svante Berglund 4 S-1 9 -50 11/23
Marianne Servin - Ulla Öberg Gösta Wiik - Jan Strandberg 3NT S-1 3 -50 11/23
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 2NT S-1 9 -50 11/23
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 4 S-1 K -50 11/23
Rutger Persson - Claes Nilsson Björn Klefbohm - Stig Unoson 4 S-2 K -100 3/31
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S-2 8 -100 3/31
Björn Nilsén - Irene Nilsén Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT S-3 K -150 0/34