Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
K7
97
Kkn10864
Ekn4
#
8
EKD106
E7
D8752
#
EDkn103
kn43
D5
K63
#
96542
852
932
109

Optimalt kontrakt: 6NT V= -990
 NT
N26121
S26121
Ö116111010
V117121112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3 Ö+1 9 -170 34/0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist 4 V= 9 -420 31/3
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 4 V= 8 -420 31/3
Björn Klefbohm - Stig Unoson Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 7 -450 23/11
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+1 9 -450 23/11
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 4 V+1 6 -450 23/11
Gösta Wiik - Jan Strandberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 4 V+1 10 -450 23/11
Gunlis Åberg - Mona Berge Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 10 -450 23/11
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Christian Frisk - Mona Andersson 4 V+1 9 -450 23/11
Barbro Melander - Anders Nordberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 V+2 10 -480 9/25
Klas Bellander - Jan Clementsson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 4 V+2 7 -480 9/25
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 V+2 Kn -480 9/25
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Vinell - Wiola Rasmussen 4 V+2 9 -480 9/25
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ann Bellander - Britten Synnergren 4 V+2 K -480 9/25
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Mats Holm - Svante Berglund 4 V+2 E -480 9/25
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 V+2 8 -480 9/25
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Marianne Servin - Ulla Öberg 5 V+1 E -480 9/25
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 6D V= E -1210 0/34