Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
K83
62
K10
EK10983
#
D7
K87
ED7542
42
#
kn10964
ED
kn98
Dkn6
#
E52
kn109543
63
75

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N85865
S85865
Ö58475
V58475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bibi Jönsson - Willy Landgren Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 V-2 K 200 33/1
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 3 Ö-2 7 200 33/1
Björn Nilsén - Irene Nilsén Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 3 V-1 E 100 25/9
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Klas Bellander - Jan Clementsson 3 V-1 E 100 25/9
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-1 E 100 25/9
Gösta Wiik - Jan Strandberg Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 3 V-1 E 100 25/9
Christian Frisk - Mona Andersson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 V-1 K 100 25/9
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 E 100 25/9
Agneta Johansson - Jane Brändemar Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N-1 10 -50 17/17
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Mats Holm - Svante Berglund 3 N-1 Kn -50 17/17
Barbro Melander - Anders Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V= E -90 14/20
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Stefan Rosenberg - Lars Persson 4 N-2 Kn -100 10/24
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 4 N-2 Kn -100 10/24
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 4 N-2 Kn -100 10/24
Björn Klefbohm - Stig Unoson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3 V= E -110 5/29
Gunlis Åberg - Mona Berge Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3 V= E -110 5/29
Ann Bellander - Britten Synnergren Ulla Borgström - Monica Wester 3 V+1 E -130 2/32
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö= Kn -600 0/34