Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Nord giv
alla i zon
#
D102
2
E8532
Ekn104
#
E65
D83
K106
KD97
#
kn97
EK974
D97
63
#
K843
kn1065
kn4
852

Optimalt kontrakt: 2NT Ö= -120
 NT
N66465
S66465
Ö67868
V67868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren Rutger Persson - Claes Nilsson 3 Ö-2 Kn 200 34/0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö-1 4 100 28/6
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 4 Ö-1 Kn 100 28/6
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT V-1 4 100 28/6
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Mats Holm - Svante Berglund 4 Ö-1 3 100 28/6
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö-1 Kn 100 28/6
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 N= 9 90 22/12
Ann Bellander - Britten Synnergren Björn Nilsén - Irene Nilsén 1NT V= 4 -90 20/14
Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist 2 Ö= Kn -110 15/19
Björn Klefbohm - Stig Unoson Barbro Melander - Anders Nordberg 2 Ö= Kn -110 15/19
Christian Frisk - Mona Andersson Gunlis Åberg - Mona Berge 1 Ö+1 Kn -110 15/19
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Gösta Wiik - Jan Strandberg 2 Ö= 3 -110 15/19
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1 Ö+2 Kn -140 8/26
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Jan Eriksson - Björn Edvardsson 2 Ö+1 4 -140 8/26
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+1 Kn -140 8/26
Stefan Rosenberg - Lars Persson Klas Bellander - Jan Clementsson 2NT V+1 3 -150 3/31
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 1NT V+2 3 -150 3/31
Bibi Jönsson - Willy Landgren Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg 2NT S-2 K -200 0/34