Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
K75
K106
Dkn2
ED107
#
ED943
93
109764
kn
#
86
Ekn72
53
98532
#
kn102
D854
EK8
K64

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N989710
S10810711
Ö34252
V34252
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+2 2 460 34/0
Klas Bellander - Jan Clementsson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 3NT N+1 3 430 28/6
Björn Klefbohm - Stig Unoson Stefan Rosenberg - Lars Persson 3NT N+1 9 430 28/6
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Barbro Melander - Anders Nordberg 3NT S+1 4 430 28/6
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT S+1 4 430 28/6
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Gösta Wiik - Jan Strandberg 3NT S+1 4 430 28/6
Agneta Johansson - Jane Brändemar Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N= 2 400 17/17
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT N= 3 400 17/17
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ann Bellander - Britten Synnergren 3NT N= 6 400 17/17
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT N= 3 400 17/17
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 3NT S= 4 400 17/17
Mats Holm - Svante Berglund Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT N= 3 400 17/17
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 N+2 6 130 9/25
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Mona Berge 2 S+2 9 130 9/25
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Christian Frisk - Mona Andersson 4NT N-1 3 -50 6/28
Jan Eriksson - Björn Edvardsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N-2 9 -100 3/31
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 5NT S-2 10 -100 3/31
Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 S-3 Kn -150 0/34