Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2019.02.04

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
D753
kn85
D75
K72
#
96
EKD10
643
kn1084
#
EK82
972
Ekn1098
5
#
kn104
643
K2
ED963

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N52254
S52254
Ö7111088
V7101088
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 5 50 32/2
Agneta Vinell - Wiola Rasmussen Jan Eriksson - Björn Edvardsson 3NT V-1 2 50 32/2
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mats Holm - Svante Berglund 4 V-1 2 50 32/2
Stefan Rosenberg - Lars Persson Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren 2 Ö= Kn -90 28/6
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 2 Ö+1 Kn -110 25/9
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 Ö= 9 -110 25/9
Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 1NT V+1 3 -120 21/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson 2NT V= 2 -120 21/13
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Barbro Melander - Anders Nordberg 3 Ö+1 4 -130 15/19
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Gunlis Åberg - Mona Berge 4 Ö= E -130 15/19
Christian Frisk - Mona Andersson Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö+1 9 -130 15/19
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gösta Wiik - Jan Strandberg 2 Ö+2 6 -130 15/19
Ann Bellander - Britten Synnergren Björn Klefbohm - Stig Unoson 2 V+1 2 -140 10/24
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Nilsén - Irene Nilsén 2 Ö+3 6 -150 5/29
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist 2 Ö+3 6 -150 5/29
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 3 Ö+2 4 -150 5/29
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Klas Bellander - Jan Clementsson 2NT V+1 2 -150 5/29
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 1NT V+5 Kn -240 0/34