Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Ulf Pernvi - Ann Lilliengren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Christian Frisk - Mona Andersson
13 S-1 -50 8 24% 8 24.0%Kn93DKn82D7E862 ED5429K1096297
22 V+1 -140 7 21% 15 22.5%E53E3KD9762103 K7Kn1086Kn10Kn7642
Rond 2, som NS mot par 35, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
34 S-1 -50 11 32% 26 25.7%E105Kn874Kn2K984 K8EK92E54D752
44 V+2 -680 2 6% 28 20.8%Kn410832E975432 985E2DKn1074Kn108
Rond 3, som ÖV mot par 36, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
56 S-6 600 34 100% 62 36.6%DKn6295E1073293 E9841084298742
62 Ö-2 -200 28 82% 90 44.2%KDKn1063981051093 5D105Kn986D8542
Rond 4, som ÖV mot par 37, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
75 V= 600 30 88% 120 50.4%D872Kn62EK8754 E875ED109DKn1092
83 V+1 170 26 76% 146 53.6%EK3D954K632103 85Kn763ED7EKn42
Rond 5, som NS mot par 38, Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg
93 Ö-2 200 33 97% 179 58.4%K8362K10EK10983 E52Kn1095436375
102NT S-2 -200 12 35% 191 56.1%KD1063D9962964 E9Kn862Kn873KDKn
Rond 6, som NS mot par 39, Ulf Andersson - Jan-Erik Ohlsson
113 N-1 -50 13 38% 204 54.5%7532D95EKn108Kn4 KKn4EK63D53983
123 V-1 50 31 91% 235 57.5%K9654Kn96K6D43 D8D543274Kn852
Rond 7, som NS mot par 40, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
133 Ö-1 100 28 82% 263 59.4%D1022E8532EKn104 K843Kn1065Kn4852
143 S= 140 18 53% 281 58.9%76E86EKDKn8Kn76 ED109D10945D1098
Rond 8, som ÖV mot par 41, Gunlis Åberg - Mona Berge
154 V+1 450 11 32% 292 57.1%EDKn103Kn43D5K63 8EKD106E7D8752
164 N-1 50 25 74% 317 58.2%K32K107543D1084 ED9DKn62Kn985Kn10
Rond 9, som NS mot par 42, Mats Holm - Svante Berglund
174 V-1 50 32 94% 349 60.3%D753Kn85D75K72 Kn104643K2ED963
182 S+2 170 24 71% 373 60.9%Kn85ED973D9832 ED52EKKn97410610
Rond 10, som NS mot par 31, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
196 V= -1430 2 6% 375 58.0%763E74321042104 1051085D653DKn83
204 V= -620 16 47% 391 57.5%E7Kn108K9832K72 109743D105E9863
Rond 11, som NS mot par 32, Gösta Wiik - Jan Strandberg
212NT S+3 210 8 24% 399 55.9%9762Kn9K52E843 ED3KD62E8KKn62
223NT S+1 430 28 82% 427 57.0%K75K106DKn2ED107 Kn102D854EK8K64
Rond 12, som NS mot par 33, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
232 V+2 -170 4 12% 431 55.1%82ED6K1086Kn632 KD3Kn875D94284
244 V+2 -170 2 6% 433 53.0%K9852E74KnD876 Kn763D8662KKn94