Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Yvonne Tolf - Jeanette Svensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 46, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
14 Ö-3 150 34 100% 34 100.0%Kn93DKn82D7E862 ED5429K1096297
22 V+1 -140 7 21% 41 60.5%E53E3KD9762103 K7Kn1086Kn10Kn7642
Rond 2, som ÖV mot par 41, Gunlis Åberg - Mona Berge
34 N+1 -450 1 3% 42 41.3%DKn7643D696EKn10 921053KD1087363
44 V= 620 4 12% 46 34.0%107632KKn4EK966 EKDD9765385KD
Rond 3, som NS mot par 48, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
56 S-6 -600 0 0% 46 27.2%105EKn63KD85EKn5 K73KD7Kn64KD106
62 Ö-2 200 6 18% 52 25.7%872Kn762KD73E7 E94EK43E42KKn6
Rond 4, som ÖV mot par 40, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
75 V= 600 30 88% 82 34.6%D872Kn62EK8754 E875ED109DKn1092
84 V-1 -50 10 29% 92 33.9%EK3D954K632103 85Kn763ED7EKn42
Rond 5, som ÖV mot par 45, Bibi Jönsson - Willy Landgren
94 V-2 -200 1 3% 93 30.4%Kn10964EDKn98DKn6 D7K87ED754242
102NT S-2 200 22 65% 115 33.9%Kn8742E754E532 5K103KD104E10875
Rond 6, som ÖV mot par 43, Marianne Servin - Ulla Öberg
113 V-1 -50 14 41% 129 34.5%D8610742K421072 E109Kn8976EKD65
122 Ö+3 150 14 41% 143 35.1%1072EK108D1085310 EKn37EKn92EK976
Rond 7, som NS mot par 35, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
132 Ö+1 -140 8 24% 151 34.2%D1022E8532EKn104 K843Kn1065Kn4852
144 S-2 -100 1 3% 152 32.0%76E86EKDKn8Kn76 ED109D10945D1098
Rond 8, som ÖV mot par 37, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
154 V+2 480 25 74% 177 34.8%EDKn103Kn43D5K63 8EKD106E7D8752
163 Ö-1 -100 18 53% 195 35.9%K32K107543D1084 ED9DKn62Kn985Kn10
Rond 9, som NS mot par 31, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
172 Ö+1 -110 25 74% 220 38.2%D753Kn85D75K72 Kn104643K2ED963
182 S= 110 5 15% 225 36.9%Kn85ED973D9832 ED52EKKn97410610
Rond 10, som ÖV mot par 47, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
194 Ö+1 650 9 26% 234 36.3%EKDKnKn9K987K92 9842KD6EKnE765
204 V= 620 18 53% 252 37.1%Kn83K65E64DKn54 KD6542ED92Kn710
Rond 11, som ÖV mot par 44, Svante Dahl - Britta-Lena Rundcrantz
213NT S= -600 22 65% 274 38.5%108E87Kn9763D109 KKn5410543D10475
224 S-3 150 34 100% 308 41.3%86EKn725398532 ED94393109764Kn
Rond 12, som NS mot par 32, Gösta Wiik - Jan Strandberg
232 V+2 -170 4 12% 312 40.0%82ED6K1086Kn632 KD3Kn875D94284
244 V+1 -150 10 29% 322 39.5%K9852E74KnD876 Kn763D8662KKn94