Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2019-02-04

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Jan Eriksson - Björn Edvardsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Björn Nilsén - Irene Nilsén
13 S= 140 30 88% 30 88.0%Kn93DKn82D7E862 ED5429K1096297
21NT Ö-2 100 28 82% 58 85.0%E53E3KD9762103 K7Kn1086Kn10Kn7642
Rond 2, som ÖV mot par 1, Ulf Schjånberg - Anitha Lindgren
34 S= -420 8 24% 66 64.7%DKn7643D696EKn10 921053KD1087363
44 V+1 650 18 53% 84 61.8%107632KKn4EK966 EKDD9765385KD
Rond 3, som NS mot par 7, Håkan Linse - Marianne Ahlner Elmqvist
53NT S= 600 16 47% 100 58.8%105EKn63KD85EKn5 K73KD7Kn64KD106
64 S= 420 20 59% 120 58.8%872Kn762KD73E7 E94EK43E42KKn6
Rond 4, som ÖV mot par 17, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
74 N-2 200 22 65% 142 59.7%D872Kn62EK8754 E875ED109DKn1092
84D V= 590 34 100% 176 64.8%EK3D954K632103 85Kn763ED7EKn42
Rond 5, som ÖV mot par 14, Björn Klefbohm - Stig Unoson
93 V= 110 29 85% 205 67.0%Kn10964EDKn98DKn6 D7K87ED754242
101NT S-2 200 22 65% 227 66.8%Kn8742E754E532 5K103KD104E10875
Rond 6, som NS mot par 8, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113 V-1 50 20 59% 247 66.1%7532D95EKn108Kn4 KKn4EK63D53983
122 Ö+4 -170 15 44% 262 64.2%K9654Kn96K6D43 D8D543274Kn852
Rond 7, som ÖV mot par 16, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
132 Ö+1 140 26 76% 288 65.2%Kn97EK974D9763 E65D83K106KD97
143NT N= -400 9 26% 297 62.4%Kn842K75742K32 K53Kn3210963E54
Rond 8, som ÖV mot par 5, Klas Bellander - Jan Clementsson
154 V+2 480 25 74% 322 63.1%EDKn103Kn43D5K63 8EKD106E7D8752
162D Ö= 670 34 100% 356 65.4%K32K107543D1084 ED9DKn62Kn985Kn10
Rond 9, som ÖV mot par 18, Agneta Vinell - Wiola Rasmussen
173NT V-1 -50 2 6% 358 61.9%EK82972EKn10985 96EKD10643Kn1084
183 S+1 -170 10 29% 368 60.1%K1097106Kn52EKn75 643D832K84K64
Rond 10, som ÖV mot par 4, Ann Bellander - Britten Synnergren
192NT Ö+2 180 6 18% 374 57.9%EKDKnKn9K987K92 9842KD6EKnE765
204 V+1 650 33 97% 407 59.9%Kn83K65E64DKn54 KD6542ED92Kn710
Rond 11, som NS mot par 15, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
213NT S+2 660 31 91% 438 61.3%9762Kn9K52E843 ED3KD62E8KKn62
223NT N-2 -100 3 9% 441 59.0%K75K106DKn2ED107 Kn102D854EK8K64
Rond 12, som NS mot par 13, Anne-Cathrine Svenning - Ulla Hellqvist
232 V+1 -140 19 56% 460 58.8%82ED6K1086Kn632 KD3Kn875D94284
243 V+2 -150 10 29% 470 57.6%K9852E74KnD876 Kn763D8662KKn94