Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 11, Stefan Rosenberg - Lars Persson
12 S+1 -140 11 31% 11 31.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
23 Ö= 110 20 56% 31 43.5%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
34 N-2 100 22 61% 53 49.3%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42 S+1 -140 7 19% 60 41.8%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
51NT S+1 -120 8 22% 68 37.8%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
64 N= -420 15 42% 83 38.5%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som ÖV mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
72 S-1 100 31 86% 114 45.3%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V-1 -50 5 14% 119 41.4%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som NS mot par 7, Björn Nilsén - Irene Nilsén
93 Ö+2 -200 35 97% 154 47.6%3K1085K1052EKn97 97973D986D1084
104 Ö+1 -650 17 47% 171 47.5%Kn32K8KKn3K8542 75Kn531042DKn763
Rond 6, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
113NT N-1 50 14 39% 185 46.7%4DKn62652E8632 KKn92K1054Kn10754
121D N= -160 0 0% 185 42.8%D5ED9865E32D2 EK102KnKn109865109
Rond 7, som ÖV mot par 1, Bengt Nilsson - Peter Gati
133NT V+1 630 34 94% 219 46.8%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
147D N-1 100 22 61% 241 47.8%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som ÖV mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
15Pass 27 75% 268 49.6%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
163NT V+1 630 31 86% 299 51.9%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som NS mot par 5, Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson
173NT N+2 460 28 78% 327 53.4%EDKn2EKDED72E10 K101084653KKn852
183 Ö= -140 10 28% 337 52.0%K104ED52DKn95D5 9821097K427432
Rond 10, som NS mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
194 N= 420 17 47% 354 51.7%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S+1 650 26 72% 380 52.8%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som ÖV mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
214 S+1 -650 21 58% 401 53.0%D6492D10752863 E9872D4Kn86DKn5
223NT V+4 720 26 72% 427 53.9%EKD5EK862D1094 109395D105EKKn83
Rond 12, som ÖV mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
231D V-3 -800 0 0% 427 51.5%865438763Kn876 EK7Kn10KKn1049432
243NT V-1 -50 6 17% 433 50.1%7D64K53ED10943 D9862EK102D64Kn