Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Karen Nielsen - Berit Linse

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 48, Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl
11 S= -80 16 44% 16 44.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
21NT V+2 150 27 75% 43 59.5%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som ÖV mot par 38, Gunlis Åberg - Mona Berge
33 N-1 50 11 31% 54 50.0%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
43 N+1 -170 2 6% 56 39.0%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som NS mot par 45, Bibi Jönsson - Willy Landgren
52 V-1 50 11 31% 67 37.4%KD954EKn7E3762 83D985KKn64K84
64 N-1 -50 1 3% 68 31.7%EKn1097E642K864 K632KD104385D7
Rond 4, som ÖV mot par 43, Marianne Servin - Ulla Öberg
71NT V= 90 23 64% 91 36.3%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V+1 450 32 89% 123 42.9%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som NS mot par 33, Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson
94 V= -620 30 83% 153 47.3%3K1085K1052EKn97 97973D986D1084
104 Ö= -620 28 78% 181 50.4%Kn32K8KKn3K8542 75Kn531042DKn763
Rond 6, som ÖV mot par 35, Mats Holm - Svante Berglund
114 S-1 50 14 39% 195 49.4%4DKn62652E8632 KKn92K1054Kn10754
123D Ö-1 -100 6 17% 201 46.7%D5ED9865E32D2 EK102KnKn109865109
Rond 7, som NS mot par 41, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
133NT Ö-2 200 36 100% 237 50.8%109E763987K975 DKn5K104104Kn10862
146 V-1 50 21 58% 258 51.3%9EDKn10876532K6 876532759ED108
Rond 8, som ÖV mot par 47, Rutger Persson - Claes Nilsson
151NT N+1 -120 10 28% 268 49.7%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
163NT V+1 630 31 86% 299 52.0%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som NS mot par 44, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
173NT N+3 490 36 100% 335 54.8%EDKn2EKDED72E10 K101084653KKn852
182NT V= -120 17 47% 352 54.4%K104ED52DKn95D5 9821097K427432
Rond 10, som NS mot par 42, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
194 N= 420 17 47% 369 54.0%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S+1 650 26 72% 395 54.9%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som ÖV mot par 46, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
214 S+2 -680 5 14% 400 53.0%D6492D10752863 E9872D4Kn86DKn5
224 Ö+1 650 22 61% 422 53.3%EKD5EK862D1094 109395D105EKKn83
Rond 12, som ÖV mot par 39, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
234 N= -620 20 56% 442 53.4%865438763Kn876 EK7Kn10KKn1049432
243NT V= 400 28 78% 470 54.5%7D64K53ED10943 D9862EK102D64Kn