Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Mats Holm - Svante Berglund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Margaretha Gustafsson - Marianne Rosenberg
12 S+1 -140 11 31% 11 31.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
21NT V+1 120 22 61% 33 46.0%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som ÖV mot par 48, Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl
33D N-2 300 36 100% 69 64.0%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42NT S-2 200 32 89% 101 70.2%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som ÖV mot par 39, Anitha Lindgren - Ulf Schjånberg
52 Ö-1 -50 25 69% 126 70.0%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
63D V-4 -1100 0 0% 126 58.3%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som ÖV mot par 45, Bibi Jönsson - Willy Landgren
73 V-1 -100 11 31% 137 54.4%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V= 420 22 61% 159 55.2%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som ÖV mot par 43, Marianne Servin - Ulla Öberg
94 V+2 680 30 83% 189 58.3%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 Ö+2 680 31 86% 220 61.1%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som NS mot par 34, Karen Nielsen - Berit Linse
114 S-1 -50 22 61% 242 61.1%653E987EDKn107D ED108743K983K9
123D Ö-1 100 30 83% 272 62.9%Kn8743747EK643 96K1032KD4Kn875
Rond 7, som ÖV mot par 36, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
134 V= 620 25 69% 297 63.4%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
145 Ö= 450 28 78% 325 64.4%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som NS mot par 42, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
152 Ö-3 150 30 83% 355 65.7%E84E92E1029742 KKn96Kn765D7E108
163NT Ö-1 100 28 78% 383 66.4%K8754E952E1085 Kn642DKn92108764
Rond 9, som ÖV mot par 47, Rutger Persson - Claes Nilsson
173NT N+2 -460 8 22% 391 63.8%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
183NT Ö-1 -50 6 17% 397 61.2%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som NS mot par 44, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
194 N+2 480 36 100% 433 63.3%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
204 S+1 650 26 72% 459 63.7%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som NS mot par 31, Bo Hedberg - Fredrik Bonde
214 S+2 680 31 86% 490 64.8%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
224D Ö+3 -1390 4 11% 494 62.3%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som NS mot par 46, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
233NT S+1 630 20 56% 514 62.0%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
243 V-2 100 35 97% 549 63.5%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785