Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Per Boberg - Kerstin Boberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
14 S= 420 35 97% 35 97.0%E698K1085107643 DKn7KD10432DEKn9
22NT Ö+1 -150 9 25% 44 61.0%E10Kn4E964310643 Kn9742EK9872D2
Rond 2, som NS mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
32 N= 110 32 89% 76 70.3%EKKn872Kn8483K4 6543E73D1010765
42 S+1 110 22 61% 98 68.0%K86Kn10954106Kn93 EKn10D86E7EK1074
Rond 3, som NS mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
52 N+1 140 34 94% 132 73.2%KD954EKn7E3762 83D985KKn64K84
64 N= 420 21 58% 153 70.7%EKn1097E642K864 K632KD104385D7
Rond 4, som ÖV mot par 2, Barbro Melander - Anders Nordberg
72 S-1 100 31 86% 184 72.9%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
83NT Ö= 400 14 39% 198 68.6%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som NS mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
94 Ö+1 -650 20 56% 218 67.2%3K1085K1052EKn97 97973D986D1084
104 Ö+2 -680 5 14% 223 61.9%Kn32K8KKn3K8542 75Kn531042DKn763
Rond 6, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
114 S-2 100 25 69% 248 62.5%4DKn62652E8632 KKn92K1054Kn10754
123 Ö-2 -100 6 17% 254 58.8%D5ED9865E32D2 EK102KnKn109865109
Rond 7, som ÖV mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
134 V-1 -100 8 22% 262 55.9%K639852Kn632D4 E8742DKnEKD5E3
145D N+1 -650 4 11% 266 52.7%104K8643K4Kn752 EKDKnEDKn1092943
Rond 8, som NS mot par 10, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
15Pass 9 25% 275 50.9%E84E92E1029742 KKn96Kn765D7E108
164 V-1 100 28 78% 303 52.6%K8754E952E1085 Kn642DKn92108764
Rond 9, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
176NT N-1 50 26 72% 329 53.7%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
183NT V-2 -100 1 3% 330 50.9%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som ÖV mot par 4, Britten Synnergren - Ulla Hellqvist
194 N-2 100 36 100% 366 53.5%KD108D102Kn104EKn2 97329D96K8764
204 S-1 100 35 97% 401 55.6%983Kn8KKn287532 KD65641075ED96
Rond 11, som ÖV mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
212 S+2 -170 34 94% 435 57.5%D6492D10752863 E9872D4Kn86DKn5
226 V+1 1390 32 89% 467 58.9%EKD5EK862D1094 109395D105EKKn83
Rond 12, som NS mot par 8, Hanna Lewandowski - Marek Drukier
234 N+1 650 28 78% 495 59.7%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
243NT V+2 -460 1 3% 496 57.4%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785