Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2019-02-18

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Hans-Olof Holmqvist - Jan Eriksson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 20, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
13 Ö= 140 34 94% 34 94.0%K943E7EKn96385 10852Kn65742KD2
21NT V+2 150 27 75% 61 84.5%KD53D2D85K875 8610653KKn107EKn9
Rond 2, som ÖV mot par 17, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
33 N-1 50 11 31% 72 66.7%D9KD106Kn42ED83 10952EK9765Kn92
42NT S-2 200 32 89% 104 72.2%D42K73Kn984365 9753E2KD52D82
Rond 3, som ÖV mot par 1, Bengt Nilsson - Peter Gati
51NT S= -90 19 53% 123 68.4%62K106D9875DKn5 EKn107432102E1093
64 N+2 -480 2 6% 125 58.0%D5EKn9KKn93Kn1032 8487652D107E95
Rond 4, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Ulla Lundström
71NT V+1 120 36 100% 161 64.0%1087410854K83D7 EK5ED76Kn74Kn52
84 V= 420 22 61% 183 63.6%K107Kn83EKn42KKn3 ED654ED986986
Rond 5, som ÖV mot par 13, Björn Klefbohm - Stig Unoson
94 Ö+1 650 16 44% 199 61.4%K86426EKn43653 EDKn105EDKn427K2
104 Ö+2 680 31 86% 230 63.9%EK94E998765109 D1086D107642EDE
Rond 6, som ÖV mot par 15, Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson
114 S-2 100 25 69% 255 64.4%4DKn62652E8632 KKn92K1054Kn10754
123 Ö-2 -100 6 17% 261 60.4%D5ED9865E32D2 EK102KnKn109865109
Rond 7, som NS mot par 9, Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén
134 V= -620 11 31% 272 58.2%109E763987K975 DKn5K104104Kn10862
146D V-1 100 25 69% 297 58.9%9EDKn10876532K6 876532759ED108
Rond 8, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Mona Andersson
152 V= 90 32 89% 329 60.9%1072KD10384KDKn5 D5384KKn965363
163NT V+2 660 36 100% 365 63.4%D10975K6KD7632 E3E1083KDKn3Kn94
Rond 9, som ÖV mot par 3, Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson
173NT N+2 -460 8 22% 373 60.9%85Kn65KKn4D9763 97643973210984
183 Ö= 140 26 72% 399 61.6%DKn6534763EK86 E7KKn863E108Kn109
Rond 10, som NS mot par 16, Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg
193 S= 110 6 17% 405 59.2%EKn54EK76535105 6Kn84EK8732D93
203NT S+2 660 36 100% 441 61.2%42E75ED9843104 EKn107KD109326KKn
Rond 11, som NS mot par 7, Björn Nilsén - Irene Nilsén
214 S+1 650 15 42% 456 60.3%KKn10Kn107653E1072 53EK83EK94K94
225 Ö+2 -640 22 61% 478 60.4%872EDKn8642743 Kn64K1073Kn97652
Rond 12, som NS mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
234 N+1 650 28 78% 506 61.1%D92EKD542E9KD Kn10963D8752E105
243NT Ö-1 50 30 83% 536 62.0%103853E1082K762 EKKn54Kn97Kn9785