Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 336.0.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Roger Persson - Ronny Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf
12 V+1 110 20.0 71% 20 71.0%KD543K109710932 82E7EK10865Kn75
24 N+1 -150 7.0 25% 27 48.0%ED83D1063109876 K10652EKn754253
Rond 2, som ÖV mot par 4, Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist
35 V-1 -100 5.0 18% 32 38.0%D6398410652ED3 EK8E73EKDKn849
42 N+1 -110 11.0 39% 43 38.2%EKKn3K10843Kn7K3 D752982E109872
Rond 3, som ÖV mot par 11, Christina Larsson - Gunilla Ekeroth
51NT Ö-2 -100 13.0 46% 56 39.8%KD4E1058765K85 Kn92DKn74K1031043
63NT N= -400 15.0 54% 71 42.2%DKn1071065D9E942 K95Kn947543D105
Rond 4, som NS mot par 8, Leif Lysebring - Vigo Silfverlin
73 N+1 170 8.0 29% 79 40.3%K1094253KKn86K6 D765EKn1086E105D
83NT Ö+2 -460 8.0 29% 87 38.9%54D108410632652 D98375KDKn9748
Rond 5, som ÖV mot par 2, Lennart Särnholm - Stig Särnholm
93NT N-1 50 20.0 71% 107 42.4%Kn963K410752D86 D108EKn7Kn6310942
101 V+2 110 13.0 46% 120 42.8%K1093Kn10432Kn642 Kn85E85EKD74KD
Rond 6, som ÖV mot par 13, Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn
113NT N= -400 5.0 18% 125 40.5%EKn96K5K10109632 10108632D76432D
123NT N+1 -630 3.0 11% 128 38.1%52986DKn398763 DKn43DKn10K109542
Rond 7, som ÖV mot par 16, Lotta Åsberg - Lennart Åsberg
132 S= -110 6.0 21% 134 36.8%75EK10983E3982 E1044KKn865KKn106
141 Ö= 80 18.0 64% 152 38.7%EK3ED98EKn8865 Kn7652Kn6474D94
Rond 8, som ÖV mot par 3, Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson
152 S-1 100 6.0 21% 158 37.5%3974EK82K8642 Kn952EK1082D1065
162 Ö+1 110 15.0 54% 173 38.6%E86EK621032D87 DKn9DKn775E9542
Rond 9, som NS mot par 10, Lars Wallin - Anders Ihalainen
173 N+1 130 24.0 86% 197 41.4%E722D9643KDKn9 D54EKDKn10510832
183 Ö= -140 6.0 21% 203 40.2%KDKn732D1073532 Kn4EKD85Kn42KD8
Rond 10, Frirond
19  - 12.6 45% 215.6 40.5%E52K1042Kn108D62 976E7K9EKKn874
20  - 12.6 45% 228.2 40.7%KKn54KD109632Kn10 1076428735E875
Rond 11, som NS mot par 9, Ulla Påhlman - Monica Swahn
213 N-1 -100 14.0 50% 242.2 41.1%EDKn943Kn973KD8 8KKn98643K64104
222NT Ö= -120 28.0 100% 270.2 43.8%Kn1054Kn10974102KD D9785E65Kn9753
Rond 12, som NS mot par 14, Marita Hallberg - Peggy Veerman
234 N-1 -100 6.0 21% 276.2 42.8%EKKn107D4D763K5 96543EKn285D84
244 Ö-1 50 26.0 93% 302.2 44.9%K75D7532D6272 6Kn98EKn93KD1085