Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 11

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Syd giv
ingen i zon
D42
Ekn7
985
EKkn8
10
108632
D76432
D
Ekn96
K5
K10
109632
K8753
D94
Ekn
754

Optimalt kontrakt: 4D V-2 300
 NT
N85799
S84799
Ö58644
V58644
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 4 N= 2 420 27.0/1.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Gunilla Hedberg - Arne Edberg 4 N= 10 420 27.0/1.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Lars Wallin - Anders Ihalainen 3NT N= 2 400 23.0/5.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Roger Persson - Ronny Andersson 3NT N= 2 400 23.0/5.0
Gun Borg - Bengt Andersson Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin 2NT N+1 6 150 19.0/9.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin 2NT N+1 2 150 19.0/9.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Magnus Wikman - Margareta Wikman 1 S+2 D 140 16.0/12.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf 2 N= 2 110 14.0/14.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Aleksandra Stefansson - Annika Westin 4 N-1 3 -50 7.0/21.0
Sören Westling - Lisa Westling Lotta Åsberg - Lennart Åsberg 4 N-1 5 -50 7.0/21.0
Agneta Ekeroth - Arne Andersen Eva Sulz - Britta Persson 3 N-1 2 -50 7.0/21.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 N-1 3 -50 7.0/21.0
Johan Trouvé - Per Kastensson Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 4 S-1 D -50 7.0/21.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 3 N-1 K -50 7.0/21.0
Lennart Särnholm - Stig Särnholm Ulla Påhlman - Monica Swahn 3NT N-2 6 -100 0.0/28.0
Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist     - -/15.0