Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 15

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Syd giv
N-S i zon
K84
D5
9753
E1073
kn952
EK1082
D106
5
3
974
EK82
K8642
ED1076
kn63
kn4
Dkn9

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N55375
S55375
Ö88967
V881067
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist Christina Larsson - Gunilla Ekeroth 3 Ö-1 Kn 50 28.0/0.0
Aleksandra Stefansson - Annika Westin Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Pass   26.0/2.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Roger Persson - Ronny Andersson 2 S-1 5 -100 22.0/6.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 S-1 E -100 22.0/6.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 1NT N-1 2 -100 22.0/6.0
Sören Westling - Lisa Westling Ulla Påhlman - Monica Swahn 3 V= 4 -140 17.0/11.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Agneta Ekeroth - Arne Andersen 3 V= 4 -140 17.0/11.0
Lennart Särnholm - Stig Särnholm Marita Hallberg - Peggy Veerman 3 V+1 4 -170 13.0/15.0
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Gunilla Hedberg - Arne Edberg 3 V+1 K -170 13.0/15.0
Johan Trouvé - Per Kastensson Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin 3 S-2 E -200 9.0/19.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 3 S-2 E -200 9.0/19.0
Eva Sulz - Britta Persson Mats Amonsson - Staffan Lindahl 3 S-3 E -300 6.0/22.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Leif Lysebring - Vigo Silfverlin 4 V= E -420 3.0/25.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 4 V= K -420 3.0/25.0
Gun Borg - Bengt Andersson Mats Andihn - Håkan Arebrink 3D S-2 E -500 0.0/28.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf     - 14.1/-