Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 24

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Väst giv
ingen i zon
K75
D7532
D62
72
10943

K10754
E963
EDkn82
EK1064
8
kn4
6
kn98
Ekn93
KD1085

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N54514
S64514
Ö788119
V788119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Roger Persson - Ronny Andersson Marita Hallberg - Peggy Veerman 4 Ö-1 K 50 26.0/2.0
Gun Borg - Bengt Andersson Eva Sulz - Britta Persson 4 Ö-1 K 50 26.0/2.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Agneta Ekeroth - Arne Andersen 3 Ö-1 K 50 26.0/2.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Lotta Åsberg - Lennart Åsberg 3 Ö+1 8 -170 21.0/7.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Gunilla Hedberg - Arne Edberg 2 Ö+2 K -170 21.0/7.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 3 Ö+2 K -200 18.0/10.0
Aleksandra Stefansson - Annika Westin Lars Wallin - Anders Ihalainen 4 Ö= Kn -420 14.0/14.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 4 Ö= K -420 14.0/14.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Johan Trouvé - Per Kastensson 4 Ö= E -420 14.0/14.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Magnus Wikman - Margareta Wikman 4 Ö+1 8 -450 7.0/21.0
Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson Mats Andihn - Håkan Arebrink 4 Ö+1 E -450 7.0/21.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 4 Ö+1 E -450 7.0/21.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 4 Ö+1 E -450 7.0/21.0
Lennart Särnholm - Stig Särnholm Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 4 Ö+2 K -480 1.0/27.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Sören Westling - Lisa Westling 4 Ö+2 8 -480 1.0/27.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn     - 11.2/-