Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 23

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Syd giv
alla i zon
EKkn107
D4
D763
K5

10876
EK10
Ekn9763
D82
K953
kn942
102
96543
Ekn2
85
D84

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N56495
S56496
Ö86845
V87945
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lennart Särnholm - Stig Särnholm Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 3 N= 10 140 20.0/8.0
Aleksandra Stefansson - Annika Westin Lars Wallin - Anders Ihalainen 3 N= 10 140 20.0/8.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 3 N= 10 140 20.0/8.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Magnus Wikman - Margareta Wikman 3 S= E 140 20.0/8.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Sören Westling - Lisa Westling 3 N= 10 140 20.0/8.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 3 N= 10 140 20.0/8.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 2 N+1 10 140 20.0/8.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström 2 N+1 10 140 20.0/8.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Gunilla Hedberg - Arne Edberg 2 N+1 10 140 20.0/8.0
Roger Persson - Ronny Andersson Marita Hallberg - Peggy Veerman 4 N-1 10 -100 6.0/22.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Lotta Åsberg - Lennart Åsberg 4 N-1 10 -100 6.0/22.0
Gun Borg - Bengt Andersson Eva Sulz - Britta Persson 4 N-1 10 -100 6.0/22.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Agneta Ekeroth - Arne Andersen 4 N-1 10 -100 6.0/22.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Johan Trouvé - Per Kastensson 4 N-1 10 -100 6.0/22.0
Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson Mats Andihn - Håkan Arebrink 4 N-2 10 -200 0.0/28.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn     - 11.2/-