Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 1

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Nord giv
ingen i zon
Ekn97
kn42
kn42
E86
82
E7
EK10865
kn75
KD543
K109
7
10932
106
D8653
D93
KD4

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -110
 NT
N55755
S55755
Ö88687
V88687
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marita Hallberg - Peggy Veerman Aleksandra Stefansson - Annika Westin 2NT Ö-3 3 150 27.0/1.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 4 Ö-3 4 150 27.0/1.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 3NT Ö-1 3 50 22.0/6.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Agneta Ekeroth - Arne Andersen 3 V-1 2 50 22.0/6.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Gunilla Hedberg - Arne Edberg 3 V-1 E 50 22.0/6.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Mats Amonsson - Staffan Lindahl 2 V= 6 -90 18.0/10.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen Lennart Särnholm - Stig Särnholm 3 S-2 E -100 14.0/14.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Eva Sulz - Britta Persson 3 S-2 K -100 14.0/14.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 S-2 E -100 14.0/14.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Sören Westling - Lisa Westling 2 V+1 E -110 8.0/20.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Roger Persson - Ronny Andersson 2 V+1 2 -110 8.0/20.0
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Gun Borg - Bengt Andersson 3 V= E -110 8.0/20.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Christina Larsson - Gunilla Ekeroth 2NT V+1 2 -150 4.0/24.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Magnus Wikman - Margareta Wikman 1NT Ö+3 10 -180 2.0/26.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Johan Trouvé - Per Kastensson 4D S-4 K -800 0.0/28.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn     - 13.4/-