Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 14

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Öst giv
ingen i zon
94
K105
1065
Kkn732
kn7652
kn64
74
D94
EK3
ED98
Ekn8
865
D108
732
KD932
E10

Optimalt kontrakt: 2NTD S-1 -100
 NT
N88557
S88557
Ö55885
V54884
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Borg - Bengt Andersson Johan Trouvé - Per Kastensson 1NT Ö-3 2 150 27.0/1.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 4 V-3 7 150 27.0/1.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3 Ö-2 K 100 23.0/5.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Agneta Ekeroth - Arne Andersen 1NT Ö-2 K 100 23.0/5.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Mats Amonsson - Staffan Lindahl 2 S= 2 90 20.0/8.0
Lennart Särnholm - Stig Särnholm Sören Westling - Lisa Westling 3 Ö-1 E 50 15.0/13.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Lars Wallin - Anders Ihalainen 3 V-1 5 50 15.0/13.0
Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist Leif Lysebring - Vigo Silfverlin 2NT Ö-1 K 50 15.0/13.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 3 Ö-1 K 50 15.0/13.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Roger Persson - Ronny Andersson 1 Ö= K -80 10.0/18.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Christina Larsson - Gunilla Ekeroth 2 S-2 Kn -100 8.0/20.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Aleksandra Stefansson - Annika Westin 2 Ö= E -110 5.0/23.0
Gunilla Hedberg - Arne Edberg Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin 2 Ö= K -110 5.0/23.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf 1 Ö+2 E -140 1.0/27.0
Eva Sulz - Britta Persson Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 2 Ö+1 E -140 1.0/27.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman     - -/15.3