Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 18

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Öst giv
N-S i zon
KD
kn732
D1073
532
10875
104
86
E10764
E9632
96
EK95
kn9
kn4
EKD85
kn42
KD8

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N46746
S46746
Ö96596
V96596
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sören Westling - Lisa Westling Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 S+1 6 140 27.0/1.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren 3 S= E 140 27.0/1.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 2 S= 7 110 24.0/4.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Leif Lysebring - Vigo Silfverlin 4 Ö-1 E 50 22.0/6.0
Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist Aleksandra Stefansson - Annika Westin 4 S-1 10 -100 15.0/13.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 4 S-1 E -100 15.0/13.0
Eva Sulz - Britta Persson Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 4 S-1 E -100 15.0/13.0
Johan Trouvé - Per Kastensson Gunilla Hedberg - Arne Edberg 4 S-1 10 -100 15.0/13.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Agneta Ekeroth - Arne Andersen 4 S-1 10 -100 15.0/13.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Gun Borg - Bengt Andersson 4 S-1 E -100 15.0/13.0
Roger Persson - Ronny Andersson Lars Wallin - Anders Ihalainen 3 Ö= E -140 6.0/22.0
Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson Marianne Lindström - Ingela Särnhagen 2 Ö+1 E -140 6.0/22.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin 3 Ö= E -140 6.0/22.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Ulla Påhlman - Monica Swahn 4 S-2 7 -200 1.0/27.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Lennart Särnholm - Stig Särnholm 4 S-2 10 -200 1.0/27.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth     - 9.8/-