Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 2

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Öst giv
N-S i zon
kn9
K8
ED63
EKD42
K10652
Ekn754
2
53
ED83
D1063
1098
76
74
92
Kkn754
kn1098

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N1010447
S1010447
Ö22993
V22993
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Christina Larsson - Gunilla Ekeroth 2NT N+3 6 210 28.0/0.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen Lennart Särnholm - Stig Särnholm 2NT N+2 10 180 26.0/2.0
Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf Roger Persson - Ronny Andersson 4 N+1 6 150 21.0/7.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Agneta Ekeroth - Arne Andersen 3 S+2 6 150 21.0/7.0
Mats Andihn - Håkan Arebrink Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 1 N+4 10 150 21.0/7.0
Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 2 N+3 6 150 21.0/7.0
Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson Sören Westling - Lisa Westling 4 N= E 130 15.0/13.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Eva Sulz - Britta Persson 4 N= E 130 15.0/13.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Aleksandra Stefansson - Annika Westin 4 V-1 E 50 10.0/18.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Mats Amonsson - Staffan Lindahl 4 V-1 E 50 10.0/18.0
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Gun Borg - Bengt Andersson 4 V-1 E 50 10.0/18.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 2 V+1 D -140 4.0/24.0
Inger Mathisson - Kerstin Sjölund Johan Trouvé - Per Kastensson 2 V+1 E -140 4.0/24.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Gunilla Hedberg - Arne Edberg 2 V+1 E -140 4.0/24.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Magnus Wikman - Margareta Wikman 3NT N-4 3 -400 0.0/28.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn     - 13.4/-