Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 5

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Nord giv
N-S i zon
106
982
ED942
E76
kn92
Dkn74
K103
1043
KD4
E105
8765
K85
E8753
K63
kn
Dkn92

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N98798
S98798
Ö34545
V35545
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Trouvé - Per Kastensson Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 2 V-3 10 150 27.0/1.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Mats Andihn - Håkan Arebrink 2 Ö-3 9 150 27.0/1.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 2 S+1 K 140 24.0/4.0
Sören Westling - Lisa Westling Aleksandra Stefansson - Annika Westin 1NT N+1 8 120 22.0/6.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 2 S= 7 110 20.0/8.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf 1NT V-2 10 100 15.0/13.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Roger Persson - Ronny Andersson 1NT Ö-2 9 100 15.0/13.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Lennart Särnholm - Stig Särnholm 1NT V-2 10 100 15.0/13.0
Gunilla Hedberg - Arne Edberg Eva Sulz - Britta Persson 2 Ö-2 D 100 15.0/13.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 1NT Ö-1 3 50 9.0/19.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin 1NT V-1 10 50 9.0/19.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Marita Hallberg - Peggy Veerman 2NT S-1 7 -100 4.0/24.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 2 S-1 10 -100 4.0/24.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Gun Borg - Bengt Andersson 3 S-1 4 -100 4.0/24.0
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Agneta Ekeroth - Arne Andersen 2NT S-2 7 -200 0.0/28.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen     - 15.6/-