Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Måndagsbridge, partävling HCP 2020-01-13

Bricka 6

Lerums BK, Sverige 2020.01.13

Öst giv
Ö-V i zon
8
KD32
E86
Kkn873
K95
kn94
7543
D105
Dkn107
1065
D9
E942
E6432
E87
Kkn102
6

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N10111199
S10111199
Ö32243
V32243
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Lindström - Ingela Särnhagen Agneta Ekeroth - Arne Andersen 3NT S+2 3 460 28.0/0.0
Sören Westling - Lisa Westling Aleksandra Stefansson - Annika Westin 3NT N+1 D 430 22.0/6.0
Leif Lysebring - Vigo Silfverlin Håkan Jagenfelt - Ingela Wanglöf 3NT N+1 5 430 22.0/6.0
Johan Trouvé - Per Kastensson Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson 3NT S+1 3 430 22.0/6.0
Mats Amonsson - Staffan Lindahl Kerstin Berggren - Ingwor Bengtsson 3NT N+1 7 430 22.0/6.0
Gerth Hermansson - Mats Stefansson Inger Mathisson - Kerstin Sjölund 3NT N+1 5 430 22.0/6.0
Christina Larsson - Gunilla Ekeroth Roger Persson - Ronny Andersson 3NT N= D 400 13.0/15.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Ingemar Ståhl - Bengt Kjellqvist 3NT N= D 400 13.0/15.0
Lars-Peter Grevillius - Ragnar Swahn Kristina Sjöbring - Linnea Edvardsson 3NT N= D 400 13.0/15.0
Gunilla Hedberg - Arne Edberg Eva Sulz - Britta Persson 3NT S= 5 400 13.0/15.0
Lotta Åsberg - Lennart Åsberg Lennart Särnholm - Stig Särnholm 3 S+1 3 130 8.0/20.0
Ulla Påhlman - Monica Swahn Marita Hallberg - Peggy Veerman 2 N= 9 110 6.0/22.0
Ingbritt Lansenfeldt - Gunilla Hellström Gun Borg - Bengt Andersson Pass   4.0/24.0
Elisabeth Svenson - Tommy Rhedin Mats Andihn - Håkan Arebrink 3NT N-1 D -50 2.0/26.0
Ronny Terbrant - Britt-Marie Wahlgren Anna-Carin Fredrikson - Maria Hagelin 3NT N-2 D -100 0.0/28.0
Lars Wallin - Anders Ihalainen     - 15.6/-